Nautrēnu

vidusskola

Spēļu konkurss

Nautrēnieši “Ceļā uz bagātību Latgales reģionā”

 

 

22.februārī Rēzeknē, Biznesa inkubatorā, norisinājās biznesa spēļu konkurss „Ceļš uz bagātību Latgales reģionā”. No Nautrēnu vidusskolas piedalījās 4 komandas: „Trīs musketieres”- Aija Čoiča, Inta Kanaška, Sigita Obrumāne; „ZīmuļMandarīni”- Agita Igaune, Jānis Saukans, Diāna Mežajeva; „Teletūbiji” – Guna Barkāne, Ingars Duplinskis, Agnese Adijāne un „Avenītes” – Klinta Nagle, Agnese Muižniece. 14 komandu konkurencē uzvaru izcīnīja Nautrēnu v-sk. komanda „Teletūbiji”: Guna Barkāne, Agnese Adijāne, Ingars Duplinskis.

Šī spēle nautrēniešos guva atsaucību, jo biznesa spēles dod iespēju: īsā laika periodā izspēlēt konkrētas uzņēmējdarbības situācijas, kuras reālajā dzīvē notiek un attīstās daudz lēnāk; uzskatāmi redzēt un saprast pieļautās kļūdas, novērtēt kļūdu sekas, kurām reālajā dzīvē ir neatgriezenisks raksturs. Spēles būtība bija apzināties skolēniem naudas vērtību un pašiem prast izanalizēt un novērtēt situāciju. Visas komandas piedalījās izsolē, kur katrai komandai bija jāiegādājas ābeļdārzs un vēlāk pašiem jāveic aprēķini, lai noskaidrotu, pēc cik gadiem bankas kredīts atmaksāsies un mēs paši iegūsim reālu peļņu. Pārsteidzoši bija tas, ka skolēni izsolē naudu solīja nedomājot. Summas auga vairāku tūkstošu apmērā. Rezultātā: jo dārgāku dārzu nopirksi, jo vēlāk iegūsi ienākumus. Kopumā bija lieliska diena - mēs ieguvām pieredzi, kas noderēs mums ikdienā un liks padomāt par bankas kredītu ņemšanu. Spēles beigās mēs nonācām pie secinājuma: cik viegli tērējas nauda, ja tā nav tava. Tomēr allaž jāpatur prātā, ka „ne viss ir zelts, kas spīd”.

Paldies skolotājai Ingūnai Ludboržai par komandu iedrošināšanu piedalīties konkursā, sagatavošanu spēlei un aktīvu komandu atbalstu.

Aija Čoiča- Nautrēnu vidusskolas 10. klases skolniece

 

Template Design Joomla