Nautrēnu vidusskolas absolventi

Profesijas izvēle.

Nautrēnu vidusskolas 2021./2022.m.g. 9.klases absolventu izvietojums

Nautrēnu vidusskolas 2021./2022.m.g. 9.c klases absolventu izvietojums

4 absolventi izvēlējušies izglītības iestādes ar profesionālo virzienu.

Nacionālo Kino balvu "Lielais Kristaps" iegūst Nautrēnu vidusskolas absolvente Aija Beata Rjabovska

Nacionālo Kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākā grima māksliniece saņēma rogovkiete Aija Beata Rjabovska par darbu filmā "Baltu ciltis. Pēdējie Eiropas pagāni".

RTA Roze

Rēzeknē

RTA Rozes svētkos par Rozes titula ieguvēju kļūst Elvita Kotāne, bet par Bruņinieku – Edgars Jermacāns

4. septembrī pēc svinīgā Zinību dienas pasākuma Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika tradicionālie Rozes svētki, kuros piedalījās 1.kursu studenti, pretendējot uz Rozes vai Bruņinieka titulu.

Pasākumu vadīja RTA Studējošo padomes vadītāja Elīna Zujāne un studiju programmas „Tiesību zinātne” students Kaspars Ločmelis. Rozes svētkus atklāja un veiksmīgu jauno studiju gadu vēlēja vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, kura startē īsajās distancēs, bijusi 2016. gada Rio spēļu dalībniece, nesen Pasaules Universiādē Taipejā izcīnīja sudraba medaļu 200 metru skrējienā. Gunta ir RTA maģistra studiju programmas „Tiesību zinātne” studente un aktīva deju kopas „Dziga” dejotāja.

Rozes svētkos, veicot dažādus uzdevumus, studenti gan neformālā gaisotnē iepazīstas cits ar citu, gan arī cīnās par vērtīgām balvām un godpilnajiem tituliem. Arī šogad jaunieši gan demonstrēja savus talantus, gan improvizēja, veica žūrijas un 2016. gada Bruņinieka titula ieguvēja Iļjas Lobanova uzdotos uzdevumus. Šogad dalībnieku sniegumu vērtēja RTA deju kopas „Dziga” vadītāja, Lūznavas muižas kultūras un izglītības projektu vadītāja Inga Drele,  RTA Izglītības, valodu un dizaina fakultātes studējošo pašpārvaldes vadītāja, Studējošo padomes vadītājas vietniece, 2014. gada Rozes titula ieguvēja Laura Kudravska un RTA studiju virziena „Tiesību zinātne” vieslektors Aldis Kaļva.

Konkursā piedalījās septiņi jaunieši: Elvita Kotāne (absolvēta Nautrēnu vidusskola), Edgars Jermacāns (Baltinavas vidusskola), Gatis Saulišs (Preiļu Valsts ģimnāzija), Anastasija Stepanova (Dagdas vidusskola), Dajana Maklere (Ludzas novada vakara vidusskola), Rolands Rubiķis (Jēkabpils Valsts ģimnāzija) un Kirils Logins (Balvu Valsts ģimnāzija). Par Rozes titula ieguvēju kļuva Elvita Kotāne, bet Bruņinieka tituls tika piešķirts Edgaram Jermacānam. Šogad pirmo reizi tika piešķirti tituli Vice Roze un Vice Bruņinieks, tos saņēma Dajana Maklere un Gatis Saulišs. Tāpat pirmo gadu tika ieviesta Skatītāju simpātiju balva, ko ieguva Rolands Rubiķis.

Elvitas Kotānes hobijs ir dažādi rokdarbi, viņai patīk braukt ar velosipēdu, ziemā patīk slēpot, RTA jauniete studēs studiju programmā „Interjera dizains”. „Devu priekšroku augstākās izglītības iestādei, kura atrodas tuvāk dzīvesvietai, un tā bija RTA. Esmu apmeklējusi un piedalījusies dažādās akadēmijas un RTA Studējošo padomes organizētajās aktivitātēs un konkursos. Caur dažādiem pasākumiem akadēmiju esmu iepazinusi no gaišākās puses – gan ar saprotošiem, zinošiem un komunikabliem mācībspēkiem, gan ar ļoti aktīviem studentiem, tāpēc arī es vēlējos būt maza daļiņa no tā visa,” Rozes titula ieguvēja stāsta par savu izvēli studēt tieši RTA. Arī Bruņinieks, kurš ir aktīvs jaunietis­ – dejo, dzied un spēlē teātri atzīst, ka izvēlējies RTA, jo akadēmija atrodas tuvāk viņa dzīvesvietai, kā arī te valda draudzīga un radoša atmosfēra un dzirdēts daudz labu atsauksmju no akadēmijas absolventiem. Edgars RTA studēs uzņēmējdarbību (specializācija – mārketinga vadība).

Par lieliskām Rozes svētku balvām gādāja RTA, žurnāls „A12”, kā arī Rozes svētku ilggadējie atbalstītāji – kebabnīca „Ausmeņa Kebabs” un kinoteātris „Silverscreen Rēzekne”.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Māra Justa foto

Apakškategorijas