Skolēnu parlaments

Meteņdiena

6.februārī aizvadījām Meteņdienu. Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Ticējumi vēsta:

Ja Metenī vējains laiks - būs auksts pavasaris.

Ja Meteņos ir sniegs uz jumtiem - vasarā būs daudz sēņu un ogu.

Nautrēnu vidusskolas 2.-7.klašu skolēni izbaudīja jauko laiku ārā, lecot jautru dejas soli rotaļā, pierādot sevi sportiskās aktivitātēs.

Pasākuma noslēgumā sildījāmies pie ugunskura un baudījām siltu tēju ar gardiem našķiem.

Sveču diena 2024

2.februārī svinam Sveču dienu. Ticējums vēsta, ka Sveču dienā lietās sveces iegūst īpašu spēku un deg īpaši gaiši un ilgi. Šī ir diena, kad ziema satiekas ar pavasari. Šo dienu mēdz dēvēt arī par Ziemas Māru, Svecaini jeb Grabenīcu, Groninicu, Vēja vai Govju dienu. Sveču dienā esot daudz jāēd, jāpriecājas un – galvenais – jālej sveces, tāpēc Nautrēnu vidusskolā norisinājās radošās sveču veidošanas darbnīcas, kuru laikā skolēni no dažādām klasēm darināja vaska sveces, baudīja laiku kopā un klausījās jauku mūziku.

100 dienas skolā 2023./2024.m.g.

Skolā jautri, čalas, prieks.
Mazliet kautrāks pirmklasnieks.

Ienāk klusi – Nu tik spēt

klases pusi nezaudēt!...

Nomaldīties? –Blēņas, nieks!
Negrib bīties pirmklasnieks.

Visur ejas – tas nekas!
Visur sejas smaidošas.

Un pēc zvana – grāmatā
pirksts jau mana, kāds ir A.

/Valdis Lukss/

30.janvārī Nautrēnu vidusskolā norisinājās pasākums par godu 1.klases skolēniem- ‘’100 dienas skolā’’. Pasākuma laikā ar aktivitāšu palīdzību tika pārbaudītas 1.klases skolēnu zināšanas dažādos mācību priekšmetos, atjautība un tas, cik labi skolēni ir iejutušies skolā. Pirmklasnieku atbalsts un pasākuma skatītāji bija 2. un 3.klašu skolēni ar audzinātājiem, kuri rūpīgi sekoja līdzi pasākuma gaitai.

1.-6.klašu Ziemassvētku pasākums ''Ziemassvētki rūķu zemē''

21. decembrī 1.-6.klasēm norisinājās Ziemassvētku pasākums

‘’Ziemassvētki rūķu zemē’’, tāpēc viss norisinājās rūķu valstībā. Pasākuma

laikā katra klase rādīja savu priekšnesumu un aktīvākie skolēni saņēma

apbalvojumus par šajā mācību semestrī sasniegto. Lepojamies ar saviem

skolēniem, jo apbalvojumu bija gana daudz. Šīs visas dāvanas pasniegt uz

rūķu zemi bija ieradies pats salatēvs. Kopā ar skolēniem un vecākiem

vēlreiz atskatījāmies uz šī mācību gada darba augļiem un sasniegumiem.

Paldies skolēniem, vecākiem, skolotājiem par ieguldīto darbu un veiksmīgu sadarbību!

Skolēnu parlamenta grafiks 2023./2024.m.g.