Nautrēnu

vidusskola

Uzvara konkursā

Nautrēnu vidusskola uzvar konkursā „Latvijas kulltūras kanons 21.gs.jaunietim” .

Piektdien 25.janvārī Latvijas Kultūras akadēmijas „Zirgu pastā” noslēdzās konkurss „Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim”. Uz fināla kārtu tika uzaicinātas ierasties 16 komandas no visas Latvijas. Viena no tām bija arī mūsu Nautrēnu vidusskolas komanda (Guna Barkāne, Vizma Boļše un Laura Melne).

Katrai komandai ierobežotā laika posmā bija jāsagatavo prezentācija, kurā jāiekļauj komandas viedoklis par trīs uzdevumiem, kuri saistīti ar Latvijas Kultūras kanona konkrētu nozari, mūsu gadījumā tā bija vizuālā māksla. Mēs savā piedāvājumā iekļāvām gan jau Kultūras kanonā esošas vērtības, gan arī mūsu izcilos novadniekus Jāni Gleizdu un Antonu Kūkoju, kuru devums Latvijas kultūrā, mūsuprāt, ir ievērojams.

Vēlāk savas idejas bija jāprezentē žūrijai, kuras sastāvā bija 11.Saeimas deputāts, Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, Latvijas kultūras kanona patronese un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, žurnāla „Ir” žurnālists Pauls Raudseps, Kultūras ministrijas pārstāve Dace Ziemele, VISC pārstāve, kulturoloģijas speciāliste Spodra Austruma, Socioloģijas un kultūrizglītības asociācijas priekšsēdētāja Inese Pitkeviča, Latvijas Mobilā telefona prezidents Juris Binde un LKA profesore Inga Pērkone-Redoviča.

Liels prieks, ka žūrija mūs novērtēja atzinīgi un kopvērtējumā ieguvām 1. vietu. Prieks arī, ka kārtējo reizi varējām lauzt stereotipus par lauku skolām un pierādīt, ka arī tajās mācās gudri un domājoši skolēni.

Mūsuprāt, konkurss bija ļoti vērtīgs, jo lika domāt un diskutēt par to, kas tad ir tās patiesās Latvijas kultūras vērtības, kuras mēs vēlētos saglabāt arī nākamajām paaudzēm, kā arī apzināties sava novada kultūras bagātības.

Paldies skolotājai Inetai Melnei par ieguldīto darbu mūsu komandas gatavošanai konkursam!

Laura Melne

Template Design Joomla