Nautrēnu

vidusskola

Lepojamies ar sasniegumiem!

Konkurss „LATVIJAS PRODUKTS ‘2030”

 

Nevarētu teikt, ka darbs bija viegls, jo svarīgākais bija ne tikai izdomāt kādu jaunu produktu vai pakalpojumu, bet arī pamatot tā lietderību un izskaidrot, kā to būtu iespējams ražot un izplatīt Latvijas robežās un pasaulē. Šis konkurss bija savā veidā iespēja pasapņot par to, ko mēs vēlētos nākotnē, un parādīt citiem, ko sagaidām no tās.

Tā kā mūsdienās ļoti aktuāli ir ekoloģiskie jautājumi, tad centāmies savus produktus veidot pēc iespējas videi draudzīgus, kā arī savas idejas veidojām tādas, lai tās būtu iespējams realizēt tieši Latvijā, izmantojot gan dažādas tieši Latvijai raksturīgas izejvielas, gan darbaspēku.

Šķiet, ka žūrija atzina mūsu idejas par veiksmīgām, jo 3 Nautrēnu vidusskolas darbi ir atzīti par vieniem no labākajiem 3 vērtēšanas kategorijās.

Mēs radījām 3 pavisam atšķirīgus produktus : alternatīvās enerģijas ražošanas zīmolu „ZenergoGA”, dabiskos spilvenus „EkoSpilveni” un „Linu palagus ar nātru šķiedrām”.

„EkoSpilveni” (Aija Čoiča, Klinta Nagle. 10.klase) ir ideja veselīgam miegam. Šī zīmola galvenais mērķis būtu ražot spilvenus no videi un veselībai draudzīgiem materiāliem – linu auduma pārvalki, kas pildīti ar dūnām un dažādiem kaltētiem augiem, kam piemīt nomierinoša iedarbība. Šādi spilveni varētu būt produkts, kas palīdzētu labāk aizmigt un pilnvērtīgāk izgulēties, kā arī tie būtu roku darbs, tādēļ šāds uzņēmums veidotu daudz papildus darba vietu.

„ZenergoGA” (Guna Barkāne, Agnese Muižniece. 11.klase) ir ideja par alternatīvas enerģijas ražošanu no elektriskajiem zušiem Latvijā. Enerģija tiktu iegūta, izmantojot bioloģiskās metodes. Tas būtu veids, kā Latvijā varētu iegūt dabai draudzīgāku enerģiju un arī veicināt zinātnes attīstību. Šāda alternatīvā enerģija arī būtu ekonomiski izdevīga, jo Latvijas elektroenerģijas uzņēmumiem mazāk elektroenerģijas būtu jāimportē no kaimiņvalstīm, kas atstātu arī labvēlīgu iespaidu uz enerģijas cenām.

„Linu palagi ar nātru šķiedrām” (Diāna Mežajeva. 11.klase) – tā ir ideja par produktu, kas būtu ne tikai videi draudzīgs, bet arī veselīgs. Šādi linu palagi sastāvētu no ķīmiski neapstrādātiem liniem un nātru šķiedrām. Vēl tiem būtu tāda vērtīga īpašība kā spēja regulēt ķermeņa temperatūru. Šis produkts būtu lieliski piemērots cilvēkiem, kas vēlas uzlabot savu asinsriti, izvairīties no izsitumiem uz ādas vai arī vienkārši uzlabot miega kvalitāti.

Mēs ceram, ka mūsu idejas kādreiz nākotnē arī realizēsies, jo uzskatām, ka tām ir lielas perspektīvas gan Latvijas, gan pasaules tirgū.

Guna Barkāne

Nautrēnu v-sk. 11. kl. skolniece

Konkursa „Latvijas produkts – 2030” uzvarētāji

5.oktobrī projekts „Esi līderis!” izsludināja konkursu „Latvijas produkts – 2030”. Atsaucās enerģiskākie, aktīvākie un radošākie projekta „Esi līderis!” dalībnieki.

Darbus vērtēja parlamentārieši un profesionāli mārketinga speciālisti. Žūrija bija ļoti stingra un kritiski vērtēja darbus, norādot, ka vērtēšanu bieži vien traucēja nesakārtotā informācija un pareizrakstības kļūdas. Mārketinga speciālisti, vērtējot darbus, ņēma vērā produkta/pakalpojuma atbilstību konkursa nosaukumam Latvijas produkts, nākotnes perspektīvas, kā arī piederību Latvijai, izvēloties nosaukumus latviešu valodā.

Sveicam pirmo trīs vietu ieguvējus:

Pēc parlamentāriešu vērtējuma:

1. vieta – Nature freshness – Vivita Elste, Madara Dulmane (Tilžas vidusskola)

2. vieta – Linu palagi ar nātru šķiedrām – Diāna Mežajeva (Nautrēnu vidusskola)

3. vieta – Marmelāde – Aiga Dzene, Ruta Berķe (Tilžas vidusskola)

Pēc mārketinga speciālistu vērtējuma:

1. vieta – Komforts – Līga Sprūde, Ieva Urbāne (Nīcas vidusskola)

2. vieta – ZenergoGA – Guna Barkāne, Agnese Muižniece (Nautrēnu vidusskola)

3. vieta – EkoSpilveni – Aija Čoiča, Klinta Nagle (Nautrēnu vidusskola)

Pēc oriģinālākās, inovatīvākās idejas:

1. vieta – ZenergoGA - Guna Barkāne, Agnese Muižniece (Nautrēnu vidusskola)

2. vieta – Komforts – Līga Sprūde, Ieva Urbāne (Nīcas vidusskola)

3. vieta – Linu palagi ar nātru šķiedrām – Diāna Mežajeva (Nautrēnu vidusskola)

Vairāk par pasākumu lasiet internetā Skolēnus sagatavoja skolotāja I.Ludborža. Paldies skolotājai!

 

 

Template Design Joomla