Nautrēnu

vidusskola

Polijas brauciens

Krājot starptautisko ieredzi jeb „bagātību meklējumos” Polijā.

Ieskats skolu daudzpartnerības projekta Comenius darba gaitā.

 

 

 

Šī gada septembrī Polijas pilsētās Kilcā, Varšavā un Krakovā atkal satikās  Comenius starptautiskā skolu daudzpartnerības projekta „Intercultural Education Through Museums@Think, Talk, Touch” dalībnieki no Polijas, Turcijas, Beļģijas, Itālijas, Bulgārijas, Grieķijas  un Latvijas. Tā bija jau trešā tikšanās divu gadu projekta ietvaros, kurā piedalāmies arī mēs, Nautrēnu vidusskolas skolēni un skolotāji. Tikai tagad tā īsti apjaušam projekta ieguvumus un izbaudām tā piedāvāto gaisotni. Rit projekta otrais gads, un jau pavasarī, aprīlī, tas noslēgsies ar visu projekta dalībnieku tikšanos Latvijā, mūsu skolā. Esam sapratuši, ka līdzdarbošanās projektā ir unikāla iespēja apliecināt svešvalodu (it īpaši angļu valodas) prasmes, uzlabot kultūras izpratnes un komunikācijas kompetences   ikvienam, bet it sevišķi projekta komandai, kas  īsteno projekta plānu un apmeklē projektā iesaistītās  valstis.

Braucienam sākām gatavoties jau vasarā, jo vizīte Polijā solījās būt ļoti darbīga. Brauciena komandā bija 7 dalībnieki: skolotājas Nellija Žogota, Valentīna Turlaja, Inguna Ludborža, un skolēni Andris un Ingars Duplinski, Jānis Razgaļs un Kristofers Nukša.

Polijas pilsētas Kilcas 14. ģimnāzija, kas ir projekta dalībniece, piedāvāja daudzus interesantus pasākumus, lai kopā pavadītā nedēļa būtu piesātināta un neaizmirstama. Katras valsta delegācija braucienam gatavoja Country Expo prezentācijas par savu valsti, tās simboliem, tradīcijām, ēdieniem, dodot iespēju nogaršot dažādus vietējos saldumus. Mēs prezentāciju iekļāvām arī latviešu tautas dziesmu un tautas mūzikas fragmentus. Apmeklējot Polijas muzejus, tika piedāvātas interaktīvas nodarbības un pēdējā laikā ļoti modernā „treasure hunt” jeb bagātību meklējumu spēle, kad vēsturiskas celtnes, vietas un objekti jāatrod ne tikai pēc gida stāstītā, bet arī, vadoties pēc plāna, zīmējumiem un aprakstiem (tie bija angļu valodā). Šī spēle bija lieliska vēstures bagātību ieguve, kā arī iespēja pārbaudīt savas valodu zināšanas, komunikācijas spējas un orientēšanās māku. Lai veicinātu dažādu kultūru izpratni, katras valsts dalībnieki rādīja un mācīja savas tautu dejas un dziedāja. Bija prieks, ka skolēni un skolotāji savstarpēji bagātinājās, ieguva jaunus draugus un kontaktus, vienlaicīgi atzīstot, cik līdzīgi mēs esam savās personību izpausmēs, kaut dzīvojam dažādās valstīs un runājām dažādās valodās. Kopīgā vakarā visi atcerējāmies iepriekšējo tikšanos Itālijā un prezentējām savus video un foto materiālus.

Vizītes laikā apmeklējam Kopernika zinātnes muzeju Varšavā, Vēstures un Rotaļlietu muzeju Kilcā, Veļičkas sāls raktuves un Osvencimas nometnes muzeju, kas atstāja ļoti emocionālu iespaidu uz ikvienu. Kaut nedēļa bija ļoti piesātināta, neviens nejuta lielu nogurumu, jo pozitīvā gaisotne, poļu viesmīlība un savstarpējie kontakti radīja arvien jaunu enerģiju un vēlmi darboties. Mūs vienoja apziņa, ka jau pavisam ātri- decembra sākumā, daudzi atkal satiksies Beļģijas pilsētā Liegē uz nākošo projekta tikšanos, lai īstenotu jaunas aktivitātes.

Aizpildot projekta tikšanās vērtējuma anketu, mūsu komandas zēni pateicās organizatoriem un skolotājiem par viņiem piedāvāto unikālo iespēju un izteica apņemšanos uzturēt kontaktus ar ārzemju draugiem. Savukārt, skolotāji izteica gandarījumu par iedvesmojošo kopābūšanu ar citu valstu kolēģiem.

Visu valstu skolēnus viesmīlīgi savās mājās izmitināja poļu skolēni, sadraudzējoties un gūstot vienreizēju iespēju iepazīt citu tautu dzīvesziņu.

Nu esam ceļā uz decembra tikšanos Beļģijā, bet pirms tam- sagatavošanās darbi un darbiņi skolā, komandas veidošana, konsultācijas ar skolas vadību un kolēģiem, saziņa caur e- pastu, skaipu, utt.

Lai mums izdodas arī turpmāk!Projekta satura koordinatore: angļu valodas skolotāja Nellija Žogota.

2012. gada 17. oktobrī.

 

Template Design Joomla