Dabaszinību kabinetu modernizēšana Nautrēnu vidusskolā

ERAF projekts "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana Nautrēnu vidusskolā"Nr.2009/0112/3DP/3.1.3.1.0/08/IPIA/VIAA/025

Dabaszinību kabinetu modernizēšana Nautrēnu vidusskolā

IZM 2010. gada aprīlī noslēdzās centralizētais iepirkums par iekārtu, datortehnikas, materiālu un aprīkojuma iegādi projektam "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšanai”.

Nautrēnu vidusskolā 2010. gada vasarā sākās dabas zinību kabinetu aprīkošana ar mācību tehniskajiem līdzekļiem, un jauno mācību gadu Nautrēnu vidusskolas audzēkņi uzsāks mūsdienām atbilstoši aprīkotos dabaszinātņu kabinetos.

Projekts "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana Nautrēnu vidusskolā", līguma Nr.2009/0112/3DP/3.1.3.1.0/08/IPIA/VIAA/025, tiek īstenots darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.1.3.1. aktivitātes "Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana" ietvaros. Līgums tika noslēgts 2009. gada 2.jūnijā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda apstiprinātā projekta īstenošanu.

Projekta specifiskais mērķis ir vispārējās vidējās izglītības kvalitātes paaugstināšana, uzlabojot dabaszinātņu priekšmetu mācīšanas apstākļus  Nautrēnu vidusskolā, modernizējot un pilnveidojot vidusskolas materiāli tehnisko bāzi.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir LVL 98392, Rēzeknes novada domes līdzfinansējums ir 10332,00 LVL.

Projekta ietvaros jau ir veikti remontdarbi bioloģijas, fizikas, matemātikas un ķīmijas kabinetos, kā arī iegādātas mēbeles.

Perspektīvā, visi renovētie kabineti būs nodrošināti ar mūsdienu izglītības standartu realizēšanai atbilstošu materiāltehnisko bāzi. Projekta īstenošanas rezultātā paaugstināsies vispārējās vidējās izglītības kvalitāte un skolēni būs motivēti nākotnē izvēlēties ar dabaszinātnēm un inženierzinātnēm saistītas studiju programmas

Nautrēnu vidusskolas  bioloģijas, fizikas, matemātikas un ķīmijas  modernizētie kabineti šī gada vasarā aprīkoti ar jaunajām teholoģijām:

24 portatīvie datori ( 4 - kabinetu skolotājiem, 20 skolēniem datorizēto laboratorijas darbu veikšanai) un 1 serveris datortīkla nodrošināšanai;

3 interaktīvās tāfeles fizikas, matemātikas un bioloģijas kabinetos;

komplekts (projetors + ekrāns)  ķīmijas kabinetā;

4 dokumentu kameras;

1 digitālais mikroskops bioloģijas kabinetam;

dažādi sensori laboratorijas darbu un demonstrējumu veikšanai.

Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Žogota