Ekskursija

Nautrēnu vidusskolēni iepazīst VALSTS ROBEŽU

20.novembrī  Nautrēnu vidusskolas 10. - 12. klašu skolēni noslēdza Latvijas svētku nedēļas pasākumu ciklu, dodoties mācību ekskursijā uz valsts robežu. Vidusskolēni apmeklēja Grebņevas robežkontroles punktu, kur mūs laipni uzņēma un visu izrādīja Kārkla k-gs. Mēs iepazināmies ar robežsarga darba ikdienu un skolēnu iespējām mācīties tālāk Valsts robežsardzes koledžā. Visspilgtākos iespaidus radīja kinologu grupa, kurā tika stāstīts par šīs profesijas specifiku un uzticamajiem kinologu pāriniekiem - suņiem, kuri demonstrēja gan narkotiku meklēšanu, gan robežpārkāpēju notveršanu.

Skolēni devās arī uz Valsts robežsardzes Aviācijas bāzi Ludzā, kur mūs sagaidīja un ekskursiju vadīja Poiša k-gs. Ar interesi skatījām robežsardzes helikoptera paraugdemonstrējumus, klausījāmies par pilotu un apkalpes komandas profesiju, tās apgūšanas iespējām un darbu.

Mācību ekskursijas laikā mēs tikāmies ar cilvēkiem, kuri pilda svētu pienākumu, aizsargājot valsts robežu, bet sapratām arī to, ka savu darbu šie cilvēki veic ar patiesu sirdsdegsmi.

Paldies Valsts Robežsardzei par sadarbību un sagādāto iespēju doties mācību ekskursijā.

Nautrēnu v-sk.direktora vietn.audz.d. Ruta Krišāne