Veronikas fonds

Latgales skolu atbalsta fonda ”Veronika” devums Rēzeknes novada bērniem

Jau noslēgusies akcija "'Skolas soma 2012" Rēzeknes novadā. Latgales  skolu atbalsta fonds "Veronika" augustā aicināja  Latgales skolas uz sadarbību, izanalizējot un sniedzot nepieciešamo palīdzību skolas bērniem, lai iegādātos mācību līdzekļus. Prioritāte bija trūcīgo ģimeņu bērni, kas mācīsies pirmajā klasē. Dāvanu kartes, mācību līdzekļus, apģērbu un citu inventāru saņēma arī Maltas 1., Maltas 2., Nautrēnu vidusskolas, Gaigalavas un Jaunstrūžānu pamatskolas daudzi 1 .klašu  skolēni. Šīs skolas aktīvi iesaistās Latgales skolu atbalsta fonda ”Veronika” aktivitātēs, regulāri sadarbojoties ar fonda valdi.

Fonda valdes priekšsēdētāja ir ilggadējā Latvijas Žurnālistu savienības vadītāja Ligita Azovska. Jau daudzus gadus viņa kā valdes locekle aktīvi sadarbojas  ar Rēzeknes novada skolām. Viņa kopā ar projektā iesaistītajiem novada skolu direktoriem analizē situāciju par sociālajām, materiālajām problēmām Latgalē,  meklē iespēju palīdzēt bērniem un viņu ģimenēm. Daudzas ģimenes ir atbalstītas, bērniem uzsākot jauno mācību gadu vai stājoties augstskolās studentiem tiek piešķirtas stipendijas.Viņa labi pārzina reālo situāciju skolēnu ģimenēs gan laukos, gan pilsētās. Saikne starp skolu un fondu nepārtrūkst visu gadu - informācijas apmaiņu vada pati L.Azovska.

Ar fonda starpniecību notiek pieredzes apmaiņa starp Latgales skolu direktoriem, organizējot pieredzes apmaiņas braucienus. Viens no tādiem notika šī gada maijā  uz Briseli uz Eiroparlamentu, tiekoties ar deputātiem.

Paldies fondam par finansiālo un materiālo atbalstu, cerību un ticību mūsu bērniem!

INFORMĀCIJAI

Latgales skolu atbalsta fonds ”Veronika” dibināts 2006.gadā. Fonda misija ir izkopt filantropijas tradīcijas, atbalstot Latgales novada skolas, uzlabojot skolēnu un skolotāju darba un sadzīves apstākļus, īstenojot projektus izglītībā, sociālajā sfērā, kultūrā, novada vēstures izpētē un citās fonda noteiktajās jomās.Ar Latvijas Republikas Finanšu ministrijas lēmumu 2006. gada decembrī nodibinājumam Latgales skolu atbalsta fonds „Veronika” piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Fonda darbība notiek galvenokārt divos virzienos:

1. Juridisko un fizisko personu ziedojumu piesaistīšana. Tas ļāvis šo gadu laikā ar fonda starpniecību nodrošināt ar skolas brīvpusdienām vairāk kā 900 bērnu no trūcīgām ģimenēm Latgalē, kā arī palīdzēt uzsākt skolas gaitas, sagādājot skolai nepieciešamo, apmēram 600 pirmklasnieku. Fonds ir atbalstījis skolu bibliotēkas un atbalstījis maznodrošināto ģimeņu bērnu, sagādājot līdzekļus mācību grāmatu iegādei. Fonds ir pateicīgs Dānijas vēstniecībai un Lietuvas vēstniecībai par atsaucību, kas devusi iespēju dažām skolām tikt pie vajadzīgām mēbelēm un vairākām trūcīgām daudzbērnu ģimenēm pie jauniem ledusskapjiem. Sadarbībā ar Rietumu Bankas labdarības fondu 2009./10. mācību gadā iedibinātas stipendijas 12.klašu absolventiem Latgalē. Stipendijas tiek piešķirtas motivētiem, talantīgiem jauniešiem ar augstu sekmju līmeni un kuri nāk no maznodrošinātām vai trūcīgām ģimenēm.
  2. Otrs fonda darbības virziens ir līdzdalība projektu konkursos Eiropas finansējuma piesaistīšanai. / no www.latgalei.lv/

Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Žogota