Cilvēka bērna parks

Folkoras ansamblis atklāj Cylvāka bārna parku

Jaukā rudens dienā Nautrēnu vidusskolas folkloras ansambļa dalībnieki /vadītāja Anna Garanča /piedalījās Cylvāka bārna parka atklāšanā.

Pateicoties  ELFLA LEADER projektu konkursā gūtajam  atbalstam biedrības „Boņuks” iesniegtajam projektam Laukuma labiekārtošana „Cilvēka bērna piedzīvojumu parka” izveidei Ozolmuižas pagastā Spundžānu ciema "Untumos”,  ir  paveikts liels labiekārtošanas darbu apjoms: gan izstrādāts parka labiekārtošanas un apzaļumošanas projekts,gan iegādāta  zemesgabala uzturēšanai nepieciešamā tehnika- dārza traktors ar piekabi, gan izveidots reljefs un ierīkots zālājs, gan izgatavotas un uzstādītas koka konstrukcijas: 5  parka soli, 2 atkritumu tvertnes, koka mašīna, virszemes koka akas grods ar vindu, vējdzirnavas, līdzsvara konstrukcija, vertikālais   baļķis „garā pupa” kāpšanai.
Parks paredzēts visiem, kuri grib atpūsties pie dabas, izpētīt lauku sētas tradīcijas. Tāpēc arī mūsu dziedātāji visiem mācīja latgaliešu dziesmas, rotaļdejas, spēles. Skaisti skanēja daudzie mūzikas instrumenti. Atklāšanas pasākuma dalībnieki devās raitā deju solī, nautrēniešu atbalstīti. Neizpalika zupas vārīšana un akas ūdesns baudīšana, rotaļu elementu pārbaudīšana parka plašajā teritorijā.
Biedrības „Boņuks”  valdes priekšsēdētāja, kas vadīja projekta realizēšanu ir Elita Opincāne - Nautrēnu vidusskolas 32 izlaiduma absolvente. Koka darbu meistars, oriģinālo figūru un soliņu autors arī ir mūsu skolas absolvents Māris Laizāns no z/s „Kupsiņi”.

Lai daudz apmeklētāju parkā un realizējas jaunas idejas!

Pa Boņuka takām staigāja un visu pierakstīja  Anita Žogota.