Latvijas Finiera “Zaļā klase” - no sēklas līdz tankkuģim

8. septembrī Rēzeknes novada Verēmu pagasta “Sarkaņkalnā” pulcēja vairāk nekā 1200 pamatskolas vecuma bērnu no 35 skolām, tajā skaitā arī Bērzgales pamatskolas 6. - 9. klašu skolēni. Pasākumu organizēja “Latvijas Finieris” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, izglītojošajās aktivitātēs piedaloties vairāk nekā 20 uzņēmumiem, organizācijām, zinātnes un izglītības iestādēm.

Visas dienas garumā pasākuma organizatoru un sadarbības partneru sagatavotajās informatīvajās pieturās skolēnus uzņēma meža nozares profesionāļi. Klasēm bija iespēja piedalīties izglītojošās aktivitātēs un uzzināt par mežu, tajā sastopamajiem kokiem un dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Tika demonstrēta meža uguns apsardzības un meža apsaimniekošanas tehnika, kā arī Latvijā ražoti koksnes produkti. Skolēni varēja uzzināt par iespējām apgūt ar meža nozari saistītas specialitātes, kā arī spert pirmos soļus valsts aizsardzības procesu apgūšanā.