Nautrēnu

vidusskola

Nautrēnu vidusskolas skolēnu aktivitātes iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros

„Latvijas skolas soma” ir valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Nautrēnu vidusskolas skolotāji un skolēni iesaistījās Latvijas skolas somas piedāvātajās aktivitātēs.

6. septembrī ,,Arēnā Rīga” notika projekta atklāšanas pasākums, uz kuru tika aicināti 5. – 9. klašu pārstāvji no visām Latvijas pašvaldībām. Kopumā tajā piedalījās 6000 skolēnu. No Nautrēnu vidusskolas uz pasākumu devās 6.klases skolnieces.

            Sākumskolas klases devās ekskursijā uz Raiņa muzeju “Tadenavā”, kur apskatīja muzeja ekspozīcijas un izstādi gida pavadībā. Raiņa daiļradi iepazina caur interaktīvajām spēlēm. Skolēni atzina, ka ekskursija bija interesanta, izglītojoša.

5.un 6.klases devās tālākā braucienā. Viņi apmeklēja interaktīvo nodarbību “Koki A.Upīša dārzā “ A.Upīša memoriālajā muzejā Skrīveros. Skolēni iepazina muzeja materiālus, tad piedalījās interaktīvajā nodarbībā parkā. Veica 3 uzdevumus, kas lika darboties ātri, saskaņoti. Skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas, kas noderēs gan mācību stundās, gan dažādās dzīves situācijās.

6. klase Latgales kultūrvēstures muzejā apmeklēja muzejpedagoģisko programmu “Kā top maize “, kas sevī ietvēra pamatinformāciju par maizes cepšanas un audzēšanas procesu.2.daļā skolēni noskatījās video filmu par Latgales maizes tapšanu vēsturiskā aspektā.

7.klase Latgales vēstniecībā “Gors “ apmeklēja koncertu “Mūžīgais Mocarts “.Skolēni atzina, ka bija interesanti klausīties kaut ko neierastu, jo ikdienā klausās citu mūziku.

8.un 9. klases Latgales vēstniecībā “Gors “noskatījās izrādi “Nepabeigtās kāzas”. Pēc skolotāju teiktā- skolēni redzēja profesionālu teātra izrādi ar labu aktieru spēli, gaismas, mūzikas un citu pastiprinošo efekti izmantošanu. Pēc izrādes bija pozitīvas atsauksmes.

10.un 11.klase ciemojās Raiņa muzejā Jasmuižā, apmeklējot muzejpedagoģisko programmu “Sveciniek, lej sveces! “. Skolēni klausījās gan lekciju, gan darbojās radošajās darbnīcās. Radošā darbošanās bija aizraujoša un izzinoša.

Izrādi Nacionālo biedrību kultūras namā -“Veidenbaums. LIVE”, apmeklēja 12.klase.Piesaistīja īpatnējā režija, kurā izmantotas modernās tehnoloģijas, savdabīgais muzikālais pavadījums.

Paldies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” koordinatoriem, klašu audzinātājiem, pagasta pārvaldei, sadarbības partneriem par iespēju skolēniem uzzināt jaunu, nepieredzētu.

Vita Sinkoveca , ”Latvijas skolas somas” koordinatore Nautrēnu vidusskolā

Template Design Joomla