Nautrēnu

vidusskola

Cirka māksla

European meeting around the circus ‘2012

No 2.-13.09. Vaumoisā, nelielā Francijas ciematiņā norisinājās projekts “Europas cirka mītiņš”. Tajā piedalījās jaunieši no Beļģijas, Vācijas, Spānijas, Latvijas un Francijas vecumā no 13-18 gadiem.

Man bija dota iespēja būt vienai no 8 jauniešiem, kuri pārstāvēja Latviju šajā projektā. Kopā ar 62 jauniešiem no 5 valstīm projekta laikā mēs apguvām cirka elementus un gala rezultātā izveidojām 2h ilgu cirka izrādi. Šo izrādi bija iespēja redzēt 2 Francijas ciematos Vaumoisā un Villers-Cotteretā.

Katram bija iespēja izvēlēties ,kādu cirka elementu apgūt: žonglēšanu, trapeci, akrobātiku, balansēšanu uz dēļa, balansēšanu uz bumbas, staigāšanu pa virvi vai publikas izklaidēšanu klauna tēlā. Katra darba grupa lielajā izrādē sevi pierādīja priekšnesumā, kurš ilga 30-40.min.

Es apguvu žonglēšanas mākslu: žonglēju ar riņķiem un lakatiņiem. Nodarbības notika katru dienu 2-3h.

Projekta laikā mums bija ekskursija uz Parīzi. Tur mēs apmeklējām Luvras muzeju, redzējām Eifeļa torni un pastaigājāmies pa Parīzes ieliņām. Priecājos, ka man tika dota iespēja piedalīties šajā projektā, jo tas bija neaizmirstams laiks, ko pavadīju kopā ar citu valstu jauniešiem sev neierastā vidē.

Elvita Kotāne

Template Design Joomla