Seminārs Balvos

18. oktobrī Eglaines pamatskolā norisinājās jauks un pozitīviem iespaidiem piesātināts Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centra (BIIAC - ESF projekts „Izglītojamo ar funkcionāliem traucējumiem atbalsta sistēmas izveide” (vienošanās Nr. 2010/0330/1DP/ 1.2.2.4.1/10/IPIA/VIAA/001)) darbības reģiona iekļaujošas izglītības iestāžu sadraudzības pasākums „Kopā roku rokā”, ko sadarbojoties organizēja BIIAC, Eglaines pamatskola un Rugāju novada dome.

Jau tā saulaino rudens dienu vēl saulaināku darīja pasākuma ciemiņu, Rugāju novada domes priekšsēdētājas Ritas Krēmeres un Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājas Ivetas Tiltiņas, kā arī mājas saimnieka  - Eglaines pamatskolas direktora Eduarda Stalidzāna, sirsnīgie apsveikuma vārdi klātesošajiem. Dalībniekus aizkustināja pasākuma nosaukums, jo tikai kopā roku rokā mēs spējam paveikt lielas lietas. Bērnu acīs dzirkstīja prieks, bet sirsniņās bija jaušams satraukums, jo daudziem no viņiem šī bija pirmā reize, kad jāpārstāv sava skola, savs novads ārpus ierastās ikdienas dzīves. Saspringumu mazināja burvīgā pasākuma vadītāja Sarkangalvīte, kura, dodoties pie vecmāmiņas, pavisam nejauši bija nokļuvusi pasākumā. Prezentēt sevi, savu skolu un savu novadu skolēni bija ieradušies no Balvu novada Stacijas pamatskolas, Gulbenes novada Tirzas pamatskolas, Rēzeknes novada Dricānu vidusskolas, Alūksnes novada Liepnas internātpamatskolas, Ciblas novada Pušmucovas pamatskolas, Rēzeknes pilsētas 2.vidusskolas, Kārsavas novada Kārsavas vidusskolas, Viļakas novada  Žīguru pamatskolas, kā arī  Rugāju novada Eglaines pamatskolas. Kopumā 101 dalībnieks. Pēc priekšnesumiem Sarkangalvīte aicināja visus piedalīties sadraudzības rotaļās, neizpalika arī diskotēka. Pasākuma noslēgumā bērnu sejās bija vērojama labi padarīta darba sajūta, kas mijās ar patīkamu nogurumu. Pasākumā bija arī eglainiešu sagatavotā izstāde, kurā vienkopus bija aplūkojami skolēnu un skolotāju radošie darbi.

Paralēli skolēnu aktivitātēm pedagogiem tika piedāvāta iespēja izglītoties mācību seminārā „Kā organizēt mācību procesu, ja klasē ir izglītojamais ar funkcionāliem traucējumiem”. Uzrunājot semināra dalībniekus, BIIAC eksperte Mārīte Rozenfelde atzinīgi novērtēja pedagogu ieguldījumu speciālās izglītības programmu īstenošanā vispārizglītojošajās skolās. Savā pieredzē iekļaujošās izglītības īstenošanas jomā dalījās lektore Marija Mazure no Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas. Pēc semināra pedagogi atzina, ka ir guvuši pieredzi par to, kā citās izglītības iestādēs tiek organizēts darbs ar izglītojamiem ar dažādiem traucējumiem un labas idejas turpmākajam darbam. Kā ļoti noderīgu pedagogi novērtēja informāciju par interneta portālu izmantošanu mācību procesā iekļaujošās izglītības jomā. Pedagogi izteica vēlmi arī turpmāk izglītoties par dažādām iekļaujošas izglītības tēmām, piemēram, par skolu pieredzi darbā ar vecākiem, par labas saskarsmes veidošanu klasē ar integrētiem bērniem, par vērtēšanas sistēmu.

Par to, ka pasākums patiešām izdevās, liecina izskanējušais priekšlikums ieviest šādu pasākumu kā tradīciju, kas apliecina, ka roku rokā patiešām būsim kopā!

Materiālu sagatavoja Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centrs