Projekts ir sācies!

Projekts „Rēzeknes novada pašvaldības ēku infrastruktūras attīstība" Nautrēnu vidusskolā sācies!

Projekta nosaukums
Rēzeknes novada pašvaldības Nautrēnu vidusskolas un dienesta viesnīcas ēku rekonstrukcija, energoefektivitātes paaugstināšana un vides pieejamības nodrošināšana.

Projekta iesniedzējs
Rēzeknes novada pašvaldība

Projekta mērķis
Uzlabot sabiedrisko pakalpojumu pieejamību Rēzeknes novada pašvaldības Nautrēnu vidusskolas ēkās.
Projekta mērķa grupas vajadzību apraksts un projekta sagaidāmā ietekme uz mērķa grupu vajadzību apmierināšanu
Nautrēnu vidusskola ir sava veida attīstības centrs tuvākajā apkaimē; skolā mācās bērni no Ilzeskalna, Gaigalavas, Bērzgales Rēzeknes novada pagastiem, no Mežvidu, Salnavas Kārsavas novada pagastiem. Skolā šobrīd kopā ar struktūrvienību mācās 270 audzēkņi. Bez tiešās izglītības programmas realizācijas Nautrēnu vidusskolā var iegūt papildus izglītību un iziet vairākus apmācību kursus un dažādus pasākumus:
1. vidusskolas izglītības programmās kurss Biznesa ekonomiskie pamati;

2. neklātienes kurss Esi līderis programma Uzņēmējdarbības pamatkurss, uz Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmijas bāzes;

3. notiek nodarbības izglītojamajiem biznea biedrības Junior Acthievement ietvaros;

4. skolā ir izvietots informācija tehnoloģiju kabinets – interneta pieslēguma centrs iedzīvotājiem, kur notiek dažādas aktivitātes arī iedzīvotāju apmācība tehnoloģijām;

5. skolā ir sācies Lattelecom organizētais senioru apmācības projekts Pieslēdzies,Latvija! Datorapmācībā;

6. notiek karjeras konsultācijas;

7. tiek mācīta autoapmācība un traktormācība;

8.darbojas mākslas skola;

9.darbojas divas NVO;

10.skola darbojas kā prakses vieta Rēzeknes Augstskolas un Daugavpils Universitātes studentiem;

11.kursu organizēšana pedagogiem;

12.organizē mācību ekskursijas skolēniem uz uzņēmumiem, zemnieku saimniecībām, utt.;

13.skolā ir muzejs un izstāžu zāle, divas datorklases;

14.veicina tūrisma attīstību novadā – muzejs, dienesta viesnīca, izstāžu zāle, sagatavoti gidi/ arī angļu valodā/;

15. skola aktīvi iesaistās starptautiskajos projektos Comenius, u.c.

Nākotnē Nautrēnu vidusskolā tiek plānots:

1. realizēt vairākus profesionālos virzienus gan vidusskolas, gan pamatizglītības programmu apguvē;

2.organizēt karjeras konsultanta darbu Nautrēnu, Bērzgales, Ilzeskalna,Mežvidu, Salnavas, Gaigalavas pagastu iedzīvotājiem;

3.Nautrēnu pagasta pārvalde organizē lauksaimniecības konsultanta darbu;

4.skolēnu biznesa firmu dibināšana, vadīšana;

5.kursu organizēšana dažādu vecumu un interešu iedzīvotājiem;

6.amatnieku pieredzes nodošana jaunajiem praktiķiem;

7.informācijas apmaiņa par biznesa iespējām novadā;

8.biznesa ideju tirdziņu un gala produktu organizēšana;

9.biznesa inkubatora izveide.

Projekta uzdevumi
Nautrēnu vidusskolas ēkas un dienesta viesnīcas ēkas rekonstrukcijas darbu veikšana:
1.Nautrēnu vidusskolas ēkas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi – tiks siltināta ēkas fasāde, veikta jumta notekcauruļu sistēmas renovācija, katlumājas rekonstrukcija, apkures sistēmas nomaiņa, vējtvera durvju demontāža un āra durvju nomaiņa, siltumtrases nomaiņa starp skolas ēku un dienesta viesnīcas ēku.
2.Nautrēnu vidusskolas ēkā tiks veikts vienas telpas remonts un iebūvētas multimediju tehnoloģijas, tiks veikts kāpņu remonts, izbūvējot liftu cilvēkiem ar speciālajām vajadzībām, tiks veikta tualetes izbūve, paredzot iespējas izmantot cilvēkiem ar speciālajām vajadzībām .
3.Nautrēnu vidusskolas dienesta viesnīcas ēkas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi - .tiks siltināta ēkas fasāde, veikta jumta rekonstrukcija.
4.Nautrēnu vidusskolas dienēta viesnīcā tiks veikta vienas telpas pielāgošana biznesa inkubatora vajadzībām un iebūvētas multimediju tehnoloģijas, , tiks veikta tualetes izbūve, paredzot iespējas izmantot cilvēkiem ar speciālajām vajadzībām .
5.Tiks veikta teritorijas labiekārtošana, tai skaitā saimniecības pagalma asfalta seguma izveidošana ar lietus savācējiem,
6.Skolas ielas 0,3 km asfaltēšana un nobraucamā ceļa pie skolas asfaltēšana un bruģakmeņu klāšana skolas pagalmā (teritorijā starp skolas ēku un dienesta viesnīcas ēku).

Aicinu visus skolēnus, skolas darbiniekus, skolēnu vecākus būt pacietīgiem un ievērot drošības tehnikas noteikumus remonta laikā.
Sagaidīsim skaistu skolu jaunajā 2014./2015. m.g.!

Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Žogota