Latgaliešu rakstu valodas 2. – 4. klases pulciņa aktivitātes

Nu jau otro gadu paši mazākie skolēni tiek aicināti runāt, klausīties, izteikties latgaliski. Vairāk tas gan notiek caur spēlēm, pasaku klausīšanos un mēģināšanu lasīt tekstu.

Novembra vidū, valsts svētkus gaidot, skolēni zīmēja un krāsoja populārākos izteicienus latgaliski (idejas aizņēmāmies no portāla www.lakuga.lv Latgalian stickers)

Andrejdienā 30.novembrī Rogovkas centrā piedalījāmies Nautrēnu pagasta vietvārdu kartes latgaliski atklāšanas ceremonijā. Skolēniem bija liela interese ieraudzīt savas, kaimiņu bērnu mājas un apkārtnes objektu senos nosaukumus. Pēcāk sildījāmies pie siltas tējas glāzes.

Šogad 26.janvārī braucām uz Rēzekni, kur Latgales Kultūrvēstures muzejā bija iespēja piedalīties nodarbībā ‘’24 stuņdis latgalīts’’. Visvairāk skolēniem patika mūzikas instrumentu apskatīšana un mīklu minēšana. Rēzeknes apmeklējums nav iedomājams bez fotografēšanās pie mūsu novadnieka Antona Kūkoja pieminekļa.

Pulciņa vadītāja Ilona Punāne