Nautrēnu

vidusskola

“Latvijas skolas somas “ aktivitātes Nautrēnu vidusskolā 2.semestrī

2018./2019. m. g. 2.semestrī Nautrēnu vidusskolas skolēni un skolotāji aktīvi piedalījās “ Latvijas skolas somas” piedāvātajās aktivitātēs.

2019.gada aprīlī 5.- 6. un 1.-4. kl. skolēni devās uz Lūznavas muižu, kur iepazina tās vēsturi un unikālo arhitektūru. Skolēni iesaistījās piedāvātajā interaktīvajā nodarbībā – atrast norādītos objektus muižas iekšpusē. Muižas parkā piedalījās interaktīvā nodarbībā, kas sastāvēja no vairākiem uzdevumiem – atrast objektus, noteikt koordinātas, raksturot, aprakstīt. Laiks bija limitēts, tāpēc skolēni centās pēc iespējas ātrāk paveikt uzdevumus.

Skolēnu atsauksmes bija pozitīvas : daudziem patika gida stāstījums ,kas likās ļoti aizraujošs, citiem interaktīvās spēles caur kurām viņi iepazina Lūznavas muižu.

7.-8. klašu skolēni devās uz Lubānas Amatnieku centru, kur iepazinās ar vietējo iedzīvotāju rokdarbiem-adījumiem, izšuvumiem, pinumiem u.c.

Skolēni varēja praktiski izmēģināt savas prasmes aušanā.

Aplūkoja savdabīgo Lubānas Luterāņu baznīcu, kurā atrodas baznīca baznīcā, kas ir tāda veida vienīgā celtne Latvijā. Iepazinās ar Vidzemes reģiona inovāciju izstādi. Par cilvēka aizrautību un devumu vietējai videi pārliecinājās ,apmeklējot Akmeņu parku.

9.-10.klašu skolēni iepazina “Rēzeknes sakrālo maršrutu “. Skolēni iepazina dažādu konfesiju dievnamus un reliģiskās tradīcijas. Aizraujošs bija gida V. Ivdra stāstījums. Skolēni izcēla Zaļās sinagogas apmeklējumu, kur klausījās gida interesanto stāstījumu par ebreju tautas vēsturi, noskatījās videomateriālu par ebreju tautas vēsturi, to iepazina caur interaktīvajām spēlēm.

Tuvojoties vasaras brīvlaikam skolēni devās tālākos braucienos.7.-9. un vidusskolas klašu skolēni , spītējot lietum, devās uz Jēkabpili un Krustpili. Apmeklēja Krustpils pili, kur gida pavadībā iepazinās ar vēsturisko ekspozīciju, glezniecības izstādi “Pēdējais mohikānis”. Gida pavadībā iepazina pilsētu- vēsturisko attīstību, vēsturiskos objektus. Apmeklēja “Sēļu sētu”, kur iepazinās ar Sēlijai raksturīgām ēkām, darba rīkiem, sadzīvi 20.gs.sākumā. Skolēni atzina, ka šis pasākums bija ļoti noderīgs un vērtīgs, izglītojošs un radošumu veicinošs.

Vistālākajā braucienā devās 1.-5.klašu skolēni, lai apskatītu Tērvetes dabas parku, kas ir viens no populārākajiem gala punktiem. Tērvetes dabas parkā izstaigāja dažādas takas, atpazīstot A. Brigaderes pasaku tēlus. Satika “īstu” Raganiņu, ciemojās viņas mājā, kur piedalījās izzinošās un interaktīvās darbnīcās. Uzkāpa tornī, kur , izmantojot binokļus, apskatīja tuvāku un tālāku apkārtni. Skolēniem ļoti patika šis brauciens.

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju iepazīt tuvāku un tālāku apkārtni ar tās kultūrvēsturiskajām, reliģiskajām, literārajām , vēsturiskajām vērtībām.

           

Template Design Joomla