Aktuālie jautājumi un direktores atbildes uz tiem

Nautrēnu vidusskolas direktorei A. Ludboržai skolēnu un vecāku visbiežāk uzdotie jautājumi par 2016./2017. mācību gadu

1. Jautājums  Kādas mācību grāmatas un darba burtnīcas jāpērk vecākiem?

Atbilde Mācību grāmatas un darba burtnīcas nav jāpērk vecākiem, tās nodrošina valsts

un pašvaldība.

1. Jautājums Kādi mācību piederumi jāpērk vecākiem?

Atbilde Izglītojamo vecākiem par saviem līdzekļiem ir jānodrošina individuālie mācību piederumi, priekšmeti un materiāli, kurus bērns izmantos kā mācību līdzekļus vai saistībā ar mācību iespēju nodrošināšanu. Individuālie mācību piederumi, kas skolēnu vecākiem jānodrošina, ir - kancelejas preces, apģērbs un apavi, atsevišķu mācību priekšmetu (sports, mājturība un tehnoloģijas u.c.) obligātā satura apguvei nepieciešamais specifiskais apģērbs, apavi un higiēnas piederumi, materiāli, ko izmantojot mācību procesā skolēns rada priekšmetu vai produktu savām vajadzībām. Piemēram, izejmateriāli, ar ko mājturības stundā skolēns apgūst veidošanu (plastilīns u.c.), vai rokdarbus (dzija, adāmadatas, diegi u.c.).

1. Jautājums Kādi jaunumi ir valsts pārbaudes darbu norisē ?

Atbilde

• 3.un 6.klasē valsts pārbaudes darbs - diagnosticējošais darbs;
  • 12. klasei visu svešvalodu centralizēto eksāmenu norise paredzēta skolēnu pavasara brīvlaikā;
  •  9. un 12. klasēm šogad eksāmeni nav mainīti
  1. Jautājums Vai skolā ēdināšanas cenas paaugstināsies?

Atbilde Uz 1. septembri ēšanas cenas saglabāsies vidēji tādā pašā līmenī kā pagājušajā mācību gadā. Brokastis – 0.40 eur, pusdienas – 0.60 eur, launags – 0.36 eur, vakariņas – 0.57 eur. Samaksas kārtība paliek tā pati: pirmdienās – skolā, darba dienās pagasta pārvaldē vai ar pārskaitījumu.

1. Jautājums Vai skolēnu pārvadājumos saglabāsies tie paši maršruti?

Atbilde Saglabāsies visi maršruti: Vecstrūžānu, Ilzeskalna, Bliseņu - Dekteru, Salnavas, Bērzgales. Laiks tiks paziņots 30. 09.2016. Lūdzu pārbaudiet skolēnu apliecības!

1. Jautājums Cik skolēnu būs 10. klasē?

Atbilde 16 skolēni, audzinātāja R.Krišāne.

1. Jautājums Vai brīvpusdienas?

Atbilde Jā,  brokastis un pusdienas apmaksās valsts 1.42 eur apjomā 1.-4.klasēm. Oktobrī būs pārskatītas finanses 5.klases brīvpusdienām.

1. Jautājums Vai šogad skolā dos augļus un pienu par brīvu?

Atbilde No 01.10.2016. – 02.2017. katram 1.- 9. klases skolēnam 3 reizes nedēļā būs  100 gr augļu un dārzeņu porcija. Darbosies programma „Skolas piens” 1. – 12. klašu skolēniem, kas saņems 0.25 l piena dienā.

1. Jautājums Vai šogad skolā būs autoapmācība un traktorapmācība ?

Atbilde Jā, arī šogad skolai būs noslēgts līgums par autovadītāja „B” kategorijas apmācību ar autoskolu „Vikingi”. Mācības sāksies septembrī. Traktormācības apmācība un eksāmens notiks 11. Un 12. klases skolēniem. Var pievienoties interesenti.

1. Jautājums Cik jāmaksā par dzīvošanu skolas dienesta viesnīcā?

Atbilde Dienesta viesnīcas uzturēšanas izdevumus sedz Nautrēnu pagasta pārvalde. Ir jāmaksā tikai par ēdināšanu – 8.32 eur (ar launagu) nedēļā.

12. Jautājums Vai jaunajā gadā 12. klases skolēni varēs pieteikties uz V.Mickānes stipendiju?

Atbilde Jā, 12.klases skolēni varēs pieteikties uz Vītolu fonda stipendijām, tajā skaitā arī uz V.Mickānes stipendiju. Katru gadu tiek atbalstīti 12 Nautrēnu vidusskolas absolventi, kuri sekmīgi mācās valsts augstskolās. Pieteikšanās termiņš – līdz 1.04.2017.

13.Jautājums Kurai klasei pašvaldība apmaksā peldētprasmju apmācību?

Atbilde 2.klases skolēniem, Rēzeknes 5.vidusskolas peldbaseinā, katru otrdienu, sākot no oktobra.