Par autoapmācību Nautrēnu vidusskolā

Nautrēnu vidusskolas direktore A.Žogota
Mēs, Nautrēnu vidusskolas kolektīvs, esam gandarīti, ka Rēzeknes novada pašvaldība realizēja projektu - Bezmaksas „B" kategorijas autovadītāju teorētiskās un praktiskās apmācības, kā arī autovadītāja apliecības iegūšanu Rēzeknes novada pašvaldības vidusskolās. Autovadītāja prasmes apguva 22 Nautrēnu vidusskolas skolēni, kas paralēli ikdienas mācību darbam, apguva autovadītāju teorētiskās un praktiskās zināšanas un iemaņas, pirmās palīdzības pamatzināšanas un veiksmīgi ir saņēmuši pirmās autovadītāja apliecības.Skola, sadarbībā ar IK DISTANCE /vad. V.Kotāns/, nodrošināja materiāli tehnisko bāzi, mācību un izdales materiālus. Vidusskolā ir iekārtota mājīga auto klase, kurā ir projektors, dators, galdi, krēsli, magnētiskā tāfele, Interneta pieslēgums, ceļa zīmju maketi, luksofora modelis.

NO VECĀKIEM
"To vārdu paldies gan pazīst ikkatrs par nevērtīgu naudas gabalu, tomēr atkal ikkatrs - un pats nabadzīgākais - grib viņu atdot par vērtīgu." R.Kaudzīte
Nautrēnu vidusskola kā vidējās izglītības mācību iestāde vienmēr ir domājusi, kā paplašināt un pilnveidot izglītojamo zināšanu un prasmju līmeni. Jau vairākus desmitus gadu paralēli mācību darbam tepat skolā dod iespēju vidusskolēniem bez maksas apgūt traktortehnikas vadīšanas prasmes un pēdējos divos gados autovadīšanas apmācības par maksu. Jau arī tas bija liels finansiāls atvieglojums lauku skolēnu vecākiem un skolēniem, jo nokļūšana Rēzeknē prasīja gan līdzekļus, gan laiku.
No visas sirds, mēs Nautrēnu vidusskolas vecāki, pateicamies Rēzeknes novada pašvaldībai par dāvāto iespēju vidusskolēniem iegūt "B" kategorijas autovadītāja apliecību un apmaksātas autovadīšanas apmācības paralēli mācību stundām skolās.

Vecāku vārdā – Valentīna Turlaja

NO SKOLĒNIEM
Nautrēnu vidusskolas 12.kl. skolēni - Sandris Turlajs un Ritvars Šķesters – pirmie šīs apmaksātās programmas „absolventi" Rēzeknes novadā.
„Beidzot 11.klasi ieguvām traktortehnikas vadīšanas apliecību un vasarā plānojām par autovadītāju apliecības iegūšanu. Dzirdējām, ka mūsu Rēzeknes novada pašvaldība ar jauno mācību gadu novada skolās plāno ieviest bez maksas apgūt autovadīšanas teorētiskās un praktiskās apmācības, tādēļ ar lielāko prieku gaidījām septembri, lai īstenotu izvirzīto mērķi. Neskatoties uz ilgstošo darba dienu pirmdienās un trešdienās un divkāršo mācību darbu, mēs bijām ļoti apmierināti ar teorētiskām un praktiskām apmācībām. Liels paldies autoskolai IK DISTANCEI, vadītāja Valda Kotāna vadībā. Pasniedzēji strādāja profesionāli un to pierādīja mūsu rezultāti. Viens no mums auto līdz šim nebija vispār vadījis – pirmo reizi pie stūres apsēdās 10.oktobrī un jau 25.novembrī ar pirmo piegājienu bija ieguvis autovadītāja apliecību. Novēlam arī pārējiem veiksmīgi nokārtot eksāmenus, neapstāties pusceļā un novērtēt doto iespēju. Pateicība Rēzeknes novada pašvaldībai. "

Sandris un Ritvars

Ritvars  Sandris